2021 EKPSS tercihleri için son gün (EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?)

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin devlet memurluğuna alınmaları hakkında yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağı açıklanmıştı. Peki EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

Haberler 19.01.2021 - 10:48

2021 EKPSS tercihleri için son gün (EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?)

EKPSS tercihlerinin 13-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşmesi sebebiyle adayların, bugün ve yarın gün içerisinde tercih işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Tercih işlemleri, 19 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

Tercih işlemleri, https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılmakta. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

Adaylar, 2021-EKPSS/Kura ile Kamu Personeli Yerleştirme tercih kılavuzuna https://www.osym.gov.tr  adresinden erişebilmektedir.

EKPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


13-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen tercih işlemlerinin ardından, tercih sonuçları 15 gün içerisinde değerlendirilip adayların erişimine açılacak. EKPSS tercih sonuçlarının 3 Şubat 2021 tarihine kadar erişime açılması öngörülüyor.

Yerleştirme yapılırken sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/dal/bölüm/program ile kadrolar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek.

Aday bilgilerinin herhangi birinde tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecek. Bu noktada adayların tercih yaparken tercih kılavuzuna ve nitelik kodlarına dikkat etmeleri önem arz etmekte.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmesinde EKPSS’de aldıkları puanlar kullanılacak. Yerleştirmelerde geçerliliği devam eden birden fazla EKPSS puanı bulunan adayların en yüksek EKPSS puanı dikkate alınacak.

 Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirilecek. İlan edilen kadrolar arasından aynı kadroyu tercih eden ve puanları eşit olan adaylardan diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacak.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...