30 bin çocuğa hizmet verilecek

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Yaz Spor Okulları, İl Spor Merkezleri adı altında 29 Haziran Salı günü açılacak.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.06.2010 - 13:17

Bahçelievler İl Özel İdare Stadı'nda verilecek startla başlayacak organizasyon kapsamında 24 ilçede, 25 branşta 6-18 yaş grubundaki yaklaşık 30 bin çocuk ve gence, spor uzmanları, antrenörleri ve beden eğitimi öğretmenlerince hizmet verilecek.        

İl Spor Merkezleri'nde atletizm, halter ve güreş branşlarından ücret alınmayacağı, diğer branşlardaki ücretlerin ise 20-60 TL arasında değiştiği açıklandı.        

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, ailelerin çocuklarını spora yönlendirmede daha duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayarak, ''İl Spor Merkezleri ile çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Türk toplumuna sağlıklı nesiller yetiştirmek için büyük bir görevi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla getirebilecekleri özelliklere sahip merkezlerde spor yapanlar arasından, yarının şampiyonları olabilecek kabiliyette çocuklarımızın çıkacağına inanıyoruz'' diye konuştu.        

İl Spor Merkezleri'nde eğitim almak isteyenlerin, spor tesisleri ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri'nde kayıt işlemlerini yaptırabilecekleri belirtildi.
Sayfa Yükleniyor...