Gediz Üniversitesi, Menemen ilçesi Seyrek mevkisinde akıllı kampüs kurdu. 

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, üniversitenin, İzmir Seyrek'te 50 milyon dolarlık yatırımla kurduğu kampüsüyle kentin yeni cazibe merkezi haline geldiğini belirtti. 

5 bin 500 öğrenci kapasiteli kampüste, 84 derslik, 22 amfi, 9 laboratuvar, 6 mimarlık stüdyosu ve kütüphane bulunduğunu ifade eden Çevik, ileri teknolojiye sahip akıllı kampüste engelliler için de tüm ayrıntıların düşünüldüğüne dikkati çekti. 

Öğrencilere modern ve keyif dolu yaşam alanları da hazırladıklarını vurgulayan Çevik, kampüste sağlıklı yaşam merkezi, sergi salonları, kitapevi, kulüp odaları, kapalı spor salonu, 500 kişilik amfitiyatro, sinema, güzellik merkezi, kafeterya, restoranlar ve 600 kişilik tam akustik gösteri salonunun da bulunduğunu kaydetti. 

Çevik, ''Gediz, bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıktı. Bir yıl gibi kısa sürede kurulan kampüs, Gediz'in gücünü ve farkını ortaya koyuyor. Ege'nin incisi güzel İzmir'imize ancak böyle bir kampüs yakışırdı. Böyle bir eğitim yatırımı kazandırdığımız için gururluyuz. Yabancıların da yer aldığı deneyimli akademik kadromuzla yeni bilim insanları, genç girişimciler, başarılı gençler yetiştirdikçe sevincimiz taçlanacak'' ifadelerini kullandı.