Açık Öğretim Lisesi (AÖL) kayıt yenileme ne zaman yapılacak? (AÖL sınavları ne zaman yapılacak?)

Açık Öğretim Lisesi’nde ertelenen 1. Dönem sınavları için süreç kaldığı yerden devam ediyor. Ertelenmenin ardından AÖL öğrencileri yeni sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Peki AÖL 1. Dönem sınavları ne zaman? İşte merak edilenler...

16.01.2021 - 14:03

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) kayıt yenileme ne zaman yapılacak? (AÖL sınavları ne zaman yapılacak?)

Açık Öğretim Lise 1.Dönem sınavları corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı son açıklamalarına göre, "26 - 27 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak online sınavlara sadece Yurtdışı Ortadoğu (K.K.T.C hariç) programına kayıtlı öğrenciler girecektir." denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Lise (AÖL) sınavlarının ne zaman yapılacağına dair yapılan açıklamada, ''I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır'' ifadelerine yer verdildi. 

Türkiye’de öğrenim gören öğrenciler için Açık Öğretim Lise sınav tarihlerinin corona virüs tedbirleri kapsamında belirleneceği düşünülüyor.

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK?

MEB tarafından yapılan açıklamada, ‘2020 / 2. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belirlenerek en kısa sürede paylaşılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ile ilgili tüm bildirimler için web sitemizi takip etmeniz önemle rica olunur. Resmi kaynaklar haricinde yapılan bilgi ve belge paylaşımlarına itibar etmeyiniz!’ denildi. Henüz tarihler belli olmadı.

Daha önce yapılan açıklamada 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı iş takvimine göre, 2. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri 4 Ocak 2021 ‐ 31 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...