AGÜ’den Çocuk Üniversitesi...

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Çocuk Üniversitesi çalışmaları çerçevesinde, Mimarlık Fakültesi ile birlikte düzenlenen "Çocuk Gözüyle Kent" temalı, tasarım ve görsel sanatlar atölyesi başladı.

25.12.2015 - 17:50

AGÜ’den Çocuk Üniversitesi...

Atölye çalışmalarına, ilkokul ve ortaokuldan 25 öğrenci katılıyor.  Sümer Kampüsü’nde yapılan atölye çalışmalarındaki eğitimleri, AGÜ öğretim görevlisi Doç.Dr. Burak Asiliskender, Doç. Dr. Nilüfer Yöney ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Meral İlgün veriyor.

Çalışmalarda çocuklar, oyun hamurları ile onların gözünden kent yaşamını anlatan yaratıcı eserler ortaya koydu. Hem eğlenceli hem de eğitici geçen çalışmalarda öğrenciler üniversite yaşamı ve ortamı ile erken yaşta tanışıyor.

Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Burak Asiliskender, Çocuk Üniversitesi çerçevesinde düzenledikleri atölye çalışmalarını bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu düşündüklerini belirtti. Asiliskender, “Bu çalışmalarla çocuklarımızın yaratıcılıklarının ortaya çıkarılmasına katkı sağlamayı, üniversite kavramı ile erken yaşlarda tanışmalarını hedefledik” dedi.

AGÜ Çocuk Üniversitesi Koordinatörü H.Fikri Ulusoy da Çocuk Üniversitesi faaliyetleri ile çocuklara bir çok alanda çeşitli beceriler kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Ulusoy, şu bilgileri verdi: "AGÜ Çocuk Üniversitesi,  Üstün Yetenekli Çocuklar  Eğitim Merkezimizin çatısı altında  üstün yetenekli çocuklar, aileler ve eğitimcilere danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra planladığı eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile tüm çocuklarımıza katkı sağlamayı üniversitemizin vizyonu içinde görmekte ve geleceğimiz olan çocuklarımızı önemsemektedir.  Etkinliklerimizle; çocuklarımızın, potansiyellerini keşfetmelerine, eleştirel düşünme, araştırma, yaratıcılık, iletişim, yazılım, inovasyon ve girişimcilik konularında beceriler kazandırmayı düşünüyoruz."

Sayfa Yükleniyor...