ALES sonuçları için geri sayım

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES ilkbahar dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

16.05.2017 - 12:38 | Son Güncelleme : 06.06.2017 - 16:07

eba.jpg

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES ilkbahar dönemi-2017) 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

2017-ALES İlkbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığı, 9 Mayıs'ta sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden kimlik numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebilecek.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından 7 Mayıs 2017 tarihinde yapılan ALES sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM'den yapılan açıklamada ALES sonuçlarının 8 Haziran'da açıklanacağı duyuruldu.
Adaylar diğer sınavlara oranla ALES'in daha geç açıklanmasına tepki gösterirken ÖSYM'den bu konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

ALES SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı İlkbahar Dönemi (ALES 2017) sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet sitesinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

Sınavın yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl geçerliliği vardır. Başvurularda geçerlilik süresi içinde en yüksek ALES puanınızı kullanılabilir.

Sayfa Yükleniyor...