NTV

''Amerika'da Liderlik Programı'' 19 Eylül-3 Ekim tarihlerinde

ntv.com.tr

Eğitim

Dünyanın en prestijli liderlik programlarından olan "Amerika'da Liderlik Programı" Washington'da başlıyor.

İstanbul Liderlik Enstitüsü ve İstanbul Şehir Üniversitesi tarafından, Amerikan İstanbul Başkonsolosluğu'nu partnerliğinde 19 Eylül - 3 Ekim tarihlerinde "Leadership & Networking" başlığıyla Washington D.C, New York ve Boston'da düzenlenecek olan Liderlik Programında seminer ve eğitimlerin yanı sıra düşünce kuruluşlarıyla da etkinlikler gerçekleştirilecek.

2008 yılından bu yana yılda iki kez Amerika'da gerçekleştirdiği Liderlik Programlarıyla Türkiye'nin bu alanda uluslararası markası olmaya aday olan İstanbul Liderlik Enstitüsü, Bilim ve Sanat Vakfı ve İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerine yönelik özel bir liderlik programı hazırladı. Geçmiş programları saysesinde ABD Başkanı Obama'dan, Hillary Clinton'a, Madeleine Albright'tan Victoria Nuland'a kadar bir çok üst düzey görüşmeleri katılımcılarına sunan Liderlik Enstitüsü, bu alandaki en prestijli organizasyonlardan biri olarak tanımlanıyor.

"Liderlik (Leadership) ve Ağ Oluşturma (Networking)" başlıklarıyla ele alınan program boyunca Harvard, Princeton, Johns Hopkins, Georgetown gibi ünlü üniversitelerde dünyanın en iyi akademisyen ve profesyonelleri tarafından seminer ve eğitimler gerçekleştirilecek.

İstanbul Şehir Üniversitesi ve İstanbul Liderlik Enstitüsü tarafından 19 Eylül - 3 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Amerika'da Liderlik Programı boyunca Atlantic Council, IIE I8ntitute of International Education), ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) gibi prestijli kurumlara ek olarak, T.C Washington Büyükelçiliği 'i de ziyaret edilecek.

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu olan ICANN, tüm internet kullanıcılarının geçerli adresler bulabilmelerini sağlamak üzere evrensel çözülebilirlikten emin olunması için DNS'in teknik unsurlarının yönetiminin koordinasyonundan sorumlu kar amaci gutmeyen, kisacasi internetin yoneticilerinden olan bir kuruluş. IIE ise; 1919 yilinda kurulmus olan ABD'nin en onemli egitim organizasyonlarindan biri konumundadir. Washington D.C. merkezli olan Atlantic Council (Atlantik Konseyi) uluslararasi alanda yasanan sounlara cozumler uretmek amaciyla 1962kurulmuştur. Tarafsiz bir dusunce kurulusu olarak, kuresel faaliyetlerini 9 farklı program ve merkez üzerinden sürdürmektedir.

Liderlik kabiliyetlerini geliştirmek, network oluşturmak, akademi ve iş dünyasında uluslararası kariyer planlayan herkese açık olan programın, Avrupa ve Amerika programlarının Ocak 2016 modülü için başvurular Ekim 2015'in son haftası başlayacak.

Amerika ve Avrupa Liderlik programlarına www.istanbulleadership.com ya da www.liderlikprogrami.com adreslerinden başvuru yapılabilir.

ETİKETLER