Artık ayakları üşümeyecek

Başkale'deki bir köy okulunda öğretmenlik yapan Mehmet Akkoyun'un terlikle okula gelen öğrencilerine yardım yapılması için bir sosyal paylaşım sitesindeki gruba bıraktığı mesajın ardından hayırseverlerce 150 çocuğa ayakkabı yardımı yapıldı.

Anadolu Ajansı 08.12.2011 - 16:07

Artık ayakları üşümeyecek

Başkale'ye bağlı Sallıdere köyü İlköğretim Okulunda ücretli öğretmenlik yapan Mehmet Akkoyun, bir süre önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ayakkabı ve mont yardımı yapılması için 25 çocuğun ismini verdi.

Ancak vakıftan 8 kaban ile 8 ayakkabı gelince, aralarında terlikle okula gelenlerin de olduğu isimleri listede bulunan 25 çocuktan 17'sine yardım yapılamadı. 

Bunun üzerine değişik yerden yardım bulabilmek amacıyla araştırma yapan ve bir sosyal paylaşım sitesinde, ''Bu çocuklara yardım edelim'' adlı grubun olduğunu öğrenen Akkoyun, öğrencilerine yardım yapılması için buraya mesaj bıraktı.

Yardım talebi üzerine söz konusu grubu kuran öğretmen Yeşim Gökpınar, Akkoyun ile irtibata geçerek öğrencilerin ihtiyacı olan malzemeleri öğrendi.

Daha sonra grup üyelerinin girişimleriyle toplanan kırtasiye malzemesi ve ayakkabılar kargoyla söz konusu okula gönderildi. Okulda görevli ücretli öğretmenler Akkoyun ve Fatih Karadağ, ayakkabıları okuldaki 150 çocuğa dağıttı.

Terlikle okula geldiği görülen ilköğretim 5. sınıf öğrencisi Yıldız Deniz, babasını 4 yıl önce kaybedince çok zor günler geçirmeye başladıklarını belirterek, ''Çok mutluyum. Terlikle ayaklarım çok üşüyordu'' dedi.

Akkoyun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan gelen ayakkabı ve montların 8 çocuğa dağıtıldığını, yardım listesinde isimleri bulunan diğer çocukların da üzüldüğünü söyledi.

Araştırmaları neticesinde Yeşim Gökpınar'ın kurduğu gruba mesaj bıraktığını ve hayırseverlerin kendilerine kısa sürede cevap verdiğini dile getiren Akkoyun, ''Çocuklarımızın yüzünün gülmesi beni çok mutlu etti. Gruptaki herkese teşekkür ederim.'' dedi.

Gökpınar, ise bir süre önce bir sosyal paylaşım sitesinde Ağrı'da görev yapan bir öğretmenin yardım çağrısını gördüğünü ve yardıma muhtaç çocuklar için ''neler yapabiliriz?'' diye düşünmeye başladığını söyledi.

"ÇOCUKLAR İÇİN YARDIM TOPLAMAYA DEVAM EDECEĞİM"
Daha sonra sosyal paylaşım sitesinde söz konusu grubu kurduğunu ve Anadolu'daki okullarda görev yapan öğretmenlerin yardım taleplerini buradan paylaştığını dile getiren Gökpınar, ''Kısa sürede grubun üye sayısı arttı. Organize bir şekilde yardım talebinde bulunan okullara el uzatıyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...