'Atanamadığımız için evlenemiyoruz'

Kayseri'de atama bekleyen öğretmenlerin seslerini duyurmak için yaptığı basın açıklamasına duvakla katılan öğretmen adayı, ''evlenemiyoruz'' yazılı pankart taşıdı.

23.08.2011 - 14:59

'Atanamadığımız için evlenemiyoruz'

Ataması Yapılamayan Öğretmenler Birliği'nin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği basın açıklamasında bir grup öğretmen adayı, pankartlar açıp sloganlar atarak atanacak öğretmen sayısının artırılmasını istedi.        

Grup adına açıklama yapan Hakan Demirel, seçimden önce Ağustos ayında 55 bin öğretmen ataması yapılacağının vaat edildiğini, buna karşın bu rakamın 11 bin 544'le sınırlı kaldığını belirtti.  

Mağduriyetlerinin giderilmesi için en kısa sürede ek alım yapılmasını istediklerini ifade eden Demirel, şunları söyledi:        

''Milli Eğitim Bakanlığı tarafından acil öğretmen ihtiyacının 168 bin olarak açıklanmasına rağmen 11 bin 544 atamayı hangi mantıkla açıklayacaksınız. Bu 168 binlik açığın kapatılması ve atamaların bir takvime bağlanması yaşadığımız sıkıntılı belirsizliği ortadan kaldıracaktır. Kopyacıları unutmadık, 55 bin atama sözünü de unutmadık. Öğretmen atamalarının adaletli ve düzenli olmasını, işsiz öğretmen sorununun çözülmesini ve verilen sözlerin tutularak mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.'' 

''EVLENEMİYORUZ''  
Atama bekleyen öğretmen adaylarından Ayşegül Karadayı, basın açıklamasına gelinlik duvağıyla katıldı. Elinde ''evlenemiyoruz'' yazılı pankart taşıyan Karadayı, 2 yıldır atama beklediğini söyledi.      
  
Atanamadıkları için evlenemediklerini öne süren Karadayı, ''Oğullarına kız bakmaya gelen anneler, ücretli öğretmen olduğumuzu duyunca bize bakmıyorlar bile. Gelinlerinin kadrolu öğretmen olmasını istiyorlar. Atanamadığımız için evlenemiyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...