Atatürk'ü en iyi İngiliz öğrenci anlattı

''Atatürk'' konulu kompozisyon yarışmasını kazanan Nicole Melisa Pranic, "Türk vatandaşı olarak doğan her çocuk gibi ben de önce 'anne, baba' sonra 'Atatürk' dedim. Onu tanımaya, ilkelerini, hayat görüşünü öğrenmeye önce ailede, sonra tüm okul hayatımızda devam ediyoruz" dedi.

22.04.2011 - 17:00

Fethiye'de, ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' etkinlikleri kapsamında ilköğretim okulları arasında düzenlenen ''Atatürk'' konulu kompozisyon yarışmasını, İngiliz uyruklu öğrenci kazandı.        

Ölüdeniz Belediyesinin dokuz ilköğretim okulundaki öğrenciler arasında düzenlenen ''Atatürk yaşasaydı günümüzde nasıl bir Türkiye olmasını isterdi'' konulu kompozisyon yarışmasının sonuçları belli oldu.        

Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrencileri açıkladı.

Yılmaz, birinciliği Özel Ata İlköğretim Okulu'ndan İngiliz uyruklu öğrenci Nicole Melisa Pranic'in ''Ebedi Liderimiz'' başlıklı kompozisyonuyla kazandığını duyurdu.        

ÖNCE "ANNE, BABA"; SONRA "ATATÜRK"
Annesi Türk, babası İngiliz olan Pranic, yaptığı konuşmada, ''Türk vatandaşı olarak doğan her çocuk gibi ben de önce 'anne, baba' sonra 'Atatürk' dedim. Onu tanımaya, ilkelerini, hayat görüşünü öğrenmeye önce ailede, sonra tüm okul hayatımızda devam ediyoruz. Atatürk'ün, modern Türk gençleri olarak bizlere bıraktığı mirası korumak için sadece sözlerle ant içmemeli, bunu yürekten inanarak gerçekleştirmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk'ü mutlu etmek, onun ilkelerini uygulamak ve geliştirmektir. Ne mutlu bize ki Atatürk gibi bir önderimiz her zaman bize yol gösteriyor'' dedi.        

Yarışmada ikinciliği Menteşeoğlu İlköğretim Okulundan Saime Bozkurt, üçüncülüğü ise Karagedik İlköğretim Okulundan Fatmagül Özkan ile Merkez Atatürk İlköğretim Okulundan Yağmur Ardıçalan elde etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...