Kimi okullar vardır, onların arazisine girdiğiniz zaman, sınıflarına baktığınız an size diğerlerinden farklı olduğunu fısıldar.

İlişkili Haberler


Oldukça geniş ve yeşil bir alana yayılmış olan Accent International’da bu tazr okullardan biri. İngiltere’nin Devon bölgesinde bulunan okul sahip olduğu yeşil alan ve gölü ile doğaseverlerin kalbini daha ilk dakikadan fethediyor.

İlk başta bir okuldan çok tatil mekanına benzeyen kurum, üst düzeyde iş adamlarına ve devlet başkanlarına hizmet veriyor. Okulun ortaklarından Mark Waistell kendilerinin öncelikli hedeflerinin müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu, bu ihtiyaçlar karşılanırken de İngilizce eğitim verdiklerini açıklıyor.

Accent’in diğer dil okullarından ayrılmasına neden olan özelliklerinden biri neredeyse her alanda iş İngilizcesi dersi verebiliyor olması. Bu sebepten ellerinde bir sürü materyal mevcut. Ayrıca üst düzey yöneticilere hizmet verdikleri için, kimi zaman onlara yardım amaçlı özel bir bilgisayar programı kurmuşlar. Görüntülü ve sesli bu program sayesinde müşterilerin sorunları hızlıca çözülüyor.

Program ayrıca yapılan konuşmaları kayıt ettiği için isteyenler daha sonradan tekrar dinleyebiliyor.

Waistell isimleri açıklamasa da kimi devlet başkanı ya da önemli yöneticinin kendilerini seçtiğini, bazı Fransız müşterilerinin günü birlik hizmet isteyerek sunumlarını kusursuzlaştırdığını söylüyor. Waistell, “Kimi zaman ata binerek, bazen golf oynarken ya da atıcılık yaparken İngilizce öğrenmek istediğini belirten müşterilerimiz oluyor. Biz hepsine de olumlu yanıt veriyoruz” diyerek farklarını açıklıyor.

Accent’in bir diğer özelliği fiyatların içine her şeyin dahil olması. Bu sayede Devon’dayken para harcamak gerekmiyor. Kalınacak yer, yemek, eğitim ve ulaşım ödenen paraya dahil. Kalınıcak yer konusunda diğer okullar gibi otel ve aile seçeneği sunuluyor.

Türkiye’den ESP Kurumsal ile de çalışan Accent International yoğun İngilizce programından dolayı bunalan veya zorlanan öğrencileri için terapi niteliğinde doğal güzelliklerini sunuyor. Öğrencilerin kimi zaman dil öğrenirken sıkıştıklarını bilen eğitimciler onları dışarı çıkararak rahatlamalarını sağlıyor.

Okulda bire bir ya da grup halinde çalışma seçenekleri var. Hem grupla hem de bire bir ders almak da mümkün. Bir ya da iki haftalık kurslar sunan kurum müşterilerinin geri dönüşlerinin oldukça yüksek olduğunu belirtiyor.

Bussiness English UK üyesi de olan Accent gün başlangıcından akşama kadar müşterileri ile öğretmenlerini bir arada tutuyor. Buna yemek araları da dahil. Akşam ise sosyal etkinlikler ya da kalınan aileler ile geçirilen vakit İngilizcenin sürekli hayatın içinde olmasını sağlıyor.

Accent yetkilileri ailelerin kendileri ile kalan müşterilerini bölgedeki toplantı ya da partilere de götürdüğünü bu sebepten ailesi ile eğitim almaya gelenler dışında genellikle aile yanında kalınmak istediğini belirtiyor.

Ailece İngilizce eğitim almak isteyenler ise kuruma ait evlerden birini kiralıyorlar. Ayrıca gün içinde öğretmenler aile bireylerine ayrı ayrı derler veriyor. Aileye ayrı ders verme nedeni olarak ise herkesin İngilizce seviyesinin farklı olması gösteriliyor.

http://www.accent-international.com/

http://www.esp.com.tr/

http://www.businessenglishuk.org.uk/