Bazen bir kalem çok şeyi değiştirir

Türkiye’deki okulların eğitim standartlarını yükseltme amacıyla kurulan ve Türkiye’nin ilk aracısız sosyal sorumluluk e-platformu olan “Bir Silgi Bir Kalem” projesi, bağışçılar ve ihtiyaç sahibi okulları bir araya getiriyor.

Haberler 24.02.2012 - 13:00

Bazen bir kalem çok şeyi değiştirir

Milli Bakanlığı’nın desteği ve Lider Adaylarını Destekleme Derneği’nin (LADDER) inisiyatifi ile yürütülen “Bir Silgi Bir Kalem” projesi, tüm Türkiye’de ihtiyaçlarını karşılayamayan ilk ve orta öğretim kurumlarına ulaşmayı ve okul yetkililerinin aktardıkları eksikleri karşılamayı hedefliyor.

Dijital bir platform (www.birsilgibirkalem.org) olarak hayata geçirilen proje, “Aydınlık yarınlar için Bir Silgi Bir Kalem” mottosu ile doğrudan Türkiye’deki tüm okullarla bağışçılar arasında dijital bir köprü oluşturuyor. İnternet erişiminin sağladığı kolay iletişim ağı ile iyi maddi imkânlara sahip ve bilgisayardan kırtasiye malzemelerine, kitaptan elektronik eşyalara kadar her türlü yardımı yapmaya hazır kişi ve kurumlar bu proje ile harekete geçip okul yetkililerin hazırladığı ihtiyaç listesini karşılayarak sayısız çocuğun yüzünü güldürüyor. Bağış yapmak isteyen yardımseverleri vakıf ve dernek gibi kurumları aramaktan kurtaran Türkiye'nin ilk aracısız sosyal sorumluluk projesi Bir Silgi Bir Kalem; online altyapısını stratejik işbirlikleri ile destekleyerek ürünlerin gönderimini kolay, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde sağlıyor.

Eğitim sisteminde görülen eşitsizlikleri azaltma amacıyla hayata geçirilen Bir Silgi Bir Kalem projesinin Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden öğretmenler isterlerse ayrıca okulları için ihtiyaçlarını daha geniş kitlelere duyurma olanağı da bulabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...