BİLSEM okulları ne zaman açılacak? Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitimi ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Ziya Selçuk ilkokul ve ortaokullardaki yüz yüze eğitim kapsamında illere yazı gönderdi. BİLSEM okullarıyla ilgili kararın da yer aldığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir dersin 30 dakika, teneffüslerin ise 10'ar dakika olacağı bildirildi. Eğer veliler çocuğunu okula göndermek istemezse okul müdürlüklerine başvurabilecek. Diğer yandan BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) okullarının ne zaman açılacağı da belli oldu. İşte detaylar…

ntv.com.tr 09.02.2021 - 11:54

BİLSEM okulları ne zaman açılacak? Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitimi ne zaman başlayacak?

BİLSEM okullarının ne zaman açılacağı MEB'den gelen açıklama ile belli oldu. Eğitim-öğretimde yeni yol haritasını belirleyen Bakanlık yüz yüze eğitim detaylarını paylaştı. Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçecek.

BİLSEM OKULLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak olan yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, Bilim ve Sanat Merkezleri de 1 Mart itibarıyla ortaokul 8. sınıflarla birlikte yüz yüze eğitime geçecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim ana sınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacak. 

Öğrenciler müfredatın tamamından sorumlu olacak. Yüz yüze eğitim saatleri dışındaki diğer saatlerde uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edilecek. Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürebilecek.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...