Üniversitelerde öğrencilere planlama, örgütleme, yürütme, koordinasyon ve denetim fonksiyonlarına ilişkin beceri kazandırılıyor. Öğrencilerden idari anlamda süreçleri yönetebilmeleri bekleniyor.

Sağlık sektörünün uygulama tecrübesi olan eleman ihtiyacını gördüklerini belirten Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği öğretim görevlileri amaçlarını “Gerek teorik gerek uygulamalı eğitim programı ile çok hızlı büyüyen sağlık hizmetleri sektörüne ihtiyaç duyulan, eğitilmiş, nitelikli ara elemanları kazandırmak.” olarak açıklıyor.

Öğrencilere verdiği kariyer danışmanlığı ile adından söz ettiren Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi yetkilileri ise birçok özel ve resmi kuruluşun sağlık sektöründeki rekabet ortamında ayakta kalabilmesinin profesyonel yönetici ve idari kadro istihdam edilmesiyle mümkün olduğunu belirtiyor. Nişantaşı Üniversite’sinin Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünün bu hedefle hizmet yönetimi, insan kaynakları, finansal yönetim, sağlık hukuku ve politikası gibi hususlarda gerekli eğitimi almış nitelikli ara elemanlar yetiştirdiğini öne sürüyor.