Bu kez de elektrik krizi!

Kocaeli Üniversitesi'nde yapılan sınavda elektrik kesintisi yüzünden 35 dakika boyunca soru çözemeyen öğrencilere ek süre de verilmedi.

30.05.2011 - 09:37

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nda dün sabah yapılan Açıköğretim sınavlarında elektrikler kesildi. Birgün gazetesinin haberine göre; jeneratör verilmediği için 35 dakika boyunca elektriğin gelmesini bekleyen öğrencilerin başka bir sınıfa geçme istekleri kabul edilmedi, üstelik öğrencilere ek süre de verilmedi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi 1. sınıf öğrencisi Özlem Yüksel, yaşadıkları mağduriyeti şöyle anlattı:

"35 DAKİKA BEKLETTİLER"
"Dün sabah Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Mühendislik Fakültesi'nde zemin kattaki bir sınıfta sınava girdim. Sınavın başlamasından hemen sonra elektrik kesildi. Zemin katta olduğumuz için ortalık kapkaranlık oldu. Başka bir sınıfa geçmek istedik, ama bu isteğimiz 'jeneratör getireceğiz, gerekirse ek süre de veririz' denilerek reddedildi. Ama jeneratör verilmedi, tam 35 dakika karanlıkta bekledik. 35 dakikanın sonunda bizi başka bir sınıfa aldılar. Ben sınavdan erken çıkmak zorunda kaldım, ama aynı sınıfta sınava girdiğim arkadaşlarım kendilerine ek süre verilmediğini söylediler. Üstelik binadaki diğer sınıfların tümüne jeneratör verildiğini, bir tek bizim sınava girdiğimiz sınıfa verilmediğini öğrendik."

"SİNİRLERİMİZ FELÇ OLDU"
Sınav görevlilerinin olayla ilgili tutanak tuttuklarını söylediklerini aktaran Yüksel, "Kendi kendilerine tutanak tutuyorlar, bize sormuyorlar. Şikayet etmek istesek kimi kime şikayet edeceğiz. Hepimizin sınavı berbat geçti, sinirlerimiz felç oldu" dedi.

"10.00'DA GİDECEĞİM, O SAATTE SINAVDAN ÇIKMAN GEREK"
Yüksel, daha binaya girerken cep telefonu krizi de yaşadıklarını söyledi:

"Bir önceki gün de aynı yerde sınava girmiştim, cep telefonlarını kapalı olarak sınava sokabileceğimiz söylenmişti. Ama bu kez kapıda üniformalı olmayan bir takım görevliler cep telefonlarımızı içeri sokamayacağımızı söyleyerek bizi baştan aşağı aradılar. Ellenmedik yanımız kalmadığı gibi, beni arayan görevli bana bağırıp çağırdı. İnsanlar para vererek telefonlarım birilerine emanet etmek zorunda kaldılar. Ben de telefonumu orada duran bir kadına verdim. Ancak kadın 'Ben 10.00'da gideceğim, o saatte sınavdan çıkman gerek' deyince, zaten 35 dakika geç başladığım smavı 25 dakikada bitirip çıkmak zorunda kaldım."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...