Bu mezunların ‘iş’i kolay

Ekonomi, Ekonomi ve Finans bölümleri ülkemizde en çok iş imkanına sahip bölümlerinden. Bu bölümlerden mezun olanları geniş bir iş yelpazesi bekliyor.

11.08.2015 - 02:10

Bu mezunların ‘iş’i kolay

Öğrencilere kariyer planlamasında danışmanlık yapan Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, Ekonomi ile Ekonomi ve Finans bölümleri mezunlarının başta bankalar olmak üzere ulusal ve uluslararası firmaların finans, muhasebe gibi bölümlerinde çalışabileceğini belirtiyorlar.

Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, özellikle üretim yapan firmaların kaynaklarını verimli kullanabilmek için finans uzmanlarına ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Uzmanlar, bu bölümlerden mezun olanların ticaret, taşımacılık, turizm, iletişim alanlarında, sigorta şirketlerinde, sermaye piyasası kuruluşlarında, aracı kurumlarda yer alabildiğini de belirtiyor.

Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları uygulama ve deneyimin önemine ise özellikle dikkat çekiyorlar. Nişantaşı Üniversitesi’nin uygulama dersleri ile öğrenciye tecrübe kazandırdığının, seminerlerle iş dünyasını öğrencileriyle buluşturduğunun altını çizen uzmanlar, stajlarla da okuldayken iş deneyimi edindirdiklerini belirtiyor. Böylece mezunlar piyasanın gereksinimlerine sahip hale geliyor ve iş bulmaları kolaylaşıyor.

Sayfa Yükleniyor...