Bu sektörde iş fırsatları uçuyor

Havacılık sektöründeki gelişmeler hizmet faaliyetlerini de değiştirdi. Artan havayolu şirketleriyle birlikte yükselen rekabet kabin memurları için iş fırsatlarını çoğalttı.

16.09.2015 - 03:57

Bu sektörde iş fırsatları uçuyor

Sivil havacılık sektöründeki büyüme yoğun bir rekabete neden oldu. Rekabette fark yaratmak isteyen havayolu şirketleri kabin hizmetlerinde kalifiye elemanlara ihtiyaç duyuyor. Bu da Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı mezunlarına daha fazla iş imkanı sunuyor.

Öğrencilere kariyer danışmanlığı yapan Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, programın mezunlara oldukça fazla iş fırsatı sunduğunu belirtti. Uzmanlar iletişim becerileri kuvvetli mezunların sektörde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Nişantaşı Üniversitesi'nde uygulama ile teoriyi birleştirdiklerini ve böylece sektörün ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirdiklerini söyleyen Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, program mezunlarının birden çok yabancı dile de hakim olması gerektiğini söyledi.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı mezunları, havayolu işletmelerinin değişik faaliyet alanlarında, yurtiçi ve yurtdışı yolcu taşıyan özel havayolu şirketlerinde, yabancı havayolu şirketleri ve aynı zamanda havacılık sektörüyle ilişkide olan diğer tüm işletmelerde çalışabiliyorlar.

Sayfa Yükleniyor...