Bu üniversite 'balık adam' yetiştirecek

Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Güneş, yeni akademik yılda 20 öğrenciyle ''Sualtı Teknolojisi'' programına başlayacaklarını, bu programla ''bilimsel'' olarak balık adam yetiştireceklerini bildirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.07.2010 - 10:23

Bu üniversite 'balık adam' yetiştirecek

Prof. Dr. H. Semih Güneş, iki yıl süreli ön lisans seviyesinde eğitim vermesi planlanan ''Sualtı Teknolojisi'' programının, EÜ Su Ürünleri Fakültesi'nin eğitim desteğiyle Urla'daki binalarında yapılacağını belirtti.        

Güneş, Denizcilik Müsteşarlığı'nın programda yetişecek öğrencilerin ''Balık Adam'' olarak görev almalarını kabul edeceğini ifade ederek, şunları söyledi:        

''Yeni akademik yılda 20 öğrenciyle 'Sualtı Teknolojisi' programına başlayacağız. Bu programla bilimsel olarak balık adam yetiştireceğiz ve denizcilik sektöründe önemli bir eksiği gidereceğiz. Mezunlar gemi sökümü, batık arama, liman ve marina kurulumunda görev yapacağı gibi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nde çalışabilecek.''       

Su teknolojisi programının yanında, uçak teknolojisi ve makine resim konstrüksiyon bölümlerinin de bu yıl açılacağını dile getiren Prof. Dr. Güneş, örgün öğretimde 3 bin 673, ikinci öğretimde ise 2 bin 222 öğrencinin EMYO'da eğitim aldığını, bu rakamın ''ilçe nüfusuna yakın'' olduğunu bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...