ÇÜ BESYO Özel Yetenek Sınavı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Yerleşkesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavları bugün sona erecek.

19.08.2011 - 13:04

BESYO Müdürü Ydr. Doç. Dr. Zeynep Dinç, 17 Ağustos Çarşamba günü başlayan özel yetenek sınavının bugün Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı'nda yapılacak antrenörlük eğitimi bölümü sınavları ile sona ereceğini ifade etti.        

Beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük ve spor yöneticiliği bölümlerine özel yetenek ile öğrencilerin alınacağını anlatan Dinç, ''150 öğrencinin alınacağı sınava toplam 553 kişi başvuruda bulundu'' dedi.        

Dinç, sınav güvenliğine çok önem verdiklerini belirterek, sınava başkasının yerine girmenin önlenmesi için her adayın parmak izi alınarak kimlik çıkarıldığını, adayların da o kimlikle sınava girdiklerini kaydetti.        

Sınavı 50 kişilik bir ekiple yaptıklarını anlatan Dinç, şunları kaydetti:        

''Sınav, spor salonunda, klimalı ve rahat bir ortamda, katılımcıların dikkatinin dağılmaması için seyircisiz yapılıyor. Katılımcıların yakınları, spor salonu dışında kurulan televizyonlardan elemeleri canlı izleyip, dereceleri anında görebiliyor. Sonuçları da hemen ilan ediyoruz.''        

Dinç, bugün antrenörlük bölümü elemelerinde adayların aletli cimnastik, futbol, basketbol, masa tenisi, tenis, hentbol ve voleybol alanlarında sınava tabi tutulduğunu belirtti.      

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...