'Dershanede Aşk Yasağı'na takipsizlik kararı

"Çok Güzel Hareketler Bunlar" programında "Dershanede Aşk Yasağı" skeç’ini sergileyen ve yazan oyuncular hakkında, Pi Dershaneleri Avukatı Ünlü’nün, hakaret ve ticari itibarı zedelemekten dolayı yaptığı suç duyurusunda savcılıktan takipsizlik kararı çıktı. Ünlü, karara itiraz edeceklerini söyledi.

Haberler 22.05.2011 - 12:54

'Dershanede Aşk Yasağı'na takipsizlik kararı

Yılmaz Erdoğan ve "Çok Güzel Hareketler Bunlar" ekibindeki "Dershanede Aşk Yasağı" skeç’ini sergileyen ve yazan oyuncular hakkında, Pi Dershaneleri Avukatı Taner Ünlü, hakaret ve ticari itibarı zedelemekten suç duyurusunda bulunmuş ve TCK’nın ilgili maddeleri uyarınca 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemi ile cezalandırılmalarını istemişti.

DERSHANEDE "DUYGUSAL İLİŞKİ" YASAKLANDI
ANKA'nın haberine göre; iki taraf arasında mahkemelik olan konu hakkında bilgi veren Ünlü, Yılmaz Erdoğan ve ekibinin de bu konuyu skeç yaparak, yayın yolu ile kamuoyuna aktardığını velirtti ve şunları söyledi:

"Ankara’da 6 şubesi bulunan dershanenin öğrencilerinin, dershane içinde sadece eğitime meyilli olmaları düşüncesi ile dershane çatısı ve çevresi dâhilinde öğrenciler arasında duygusal ilişkiyi yasaklamış ve bu tür yasaklara uymayan 28 öğrencinin kaydını silip, paralarını iade etmişti.

Pi Dershaneleri ise, Erdoğan ve ekibinin konuyu amacından saptırdıkları ve skeçin ahlaka aykırı nitelikte sergilendiğini, kayıt paralarının velilere tezgâhlı bir biçimde geri ödenmediğini belirttikleri, dershane yöneticilerine hakaret içeren sözler sarf ettikleri, ayrıca yayın yolu ile ticari itibarlarını zedelediklerini ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu."

"SKEC BİR SANAT ÜRÜNÜ"
Savcılık, skecin bir sanat ürünü olduğu ve oyunun sergilemesinde suç teşkil edecek söz ve hareketlerin bulunmadığını belirterek Yılmaz Erdoğan hakkındaki şikâyete takipsizlik kararı verdi.

Avukat Ünlü ise karara itiraz dilekçelerini hazırladıklarını belirterek, Savcılığın takipsizlik kararı tebligatını aldıktan sonra Ağır Ceza’ya itiraz da bulunacaklarını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...