Dershanelerden açıklama: Yeni yıla hazırız

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın SBS ve dershanelerin kaldırılacağı yönündeki açıklamasıyla ilgili duyuru yapan dershaneler, birçok öğrencinin kayıt yaptırdığını vurgulayarak, “Yeni öğretim yılına hazırız” ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı 04.07.2013 - 17:23

Dershanelerden açıklama: Yeni yıla hazırız

Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR), Güven Dershane Sahipleri Derneği (GÜVENDER) ve Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (TÖDER) ortak açıklama yaptı.

Dershanelerden yapılan yazılı açıklamada, özel dershanelerin 2013-2014 öğretim yılı için öğrenci-kursiyer ücretlerini mevzuat gereği Ocak 2013'te ilan edildiği anımsatılarak, yeni dönem için öğretmen planlamalarının ve sözleşmelerin yapıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada, ortaöğretime geçişte uygulanan Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) gelecek yıl yapılmayacağının ilan edildiği anımsatılarak, bunun yerine getirilecek ortaöğretime geçiş yol ve yöntem konusunda çalışmaların sonuçlandırılamadığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yaptığı açıklamaya vurgu yapılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Sınavlar olsa da olmasa da ortaöğretime geçiş öncesinde 8. sınıfa devam edecek öğrencilerimizin yanı sıra pek çok 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz de okul başarılarını artırmak için zaten dershanelerimize kayıt yaptırmışlardır.

Dershanelerimizde sürdürülen eğitim öğretim etkinliklerinin yararına inanan veli ve öğrencilerimizin, dershanelerimizden alacakları eğitim hizmetlerinde hiçbir aksama olmayacak.

Sayın Bakanımız açıklamalarında yer alan kayıt yaptırmaya ilişkin önerilerini, eğitim sistemimizi iyileştirerek, ortaöğretime geçişte dershaneye olan ihtiyacı ortadan kaldıracak düzenlemeleri yapma iddiası ve iyi niyetiyle ilişkilendiriyoruz."

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dün yaptığı açıklamada, SBS ve dershanelerin kaldırılacağını açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...