İletişimde görsel dil etkin bir rol oynuyor. Bu dilin verimli kullanılabilmesi için grafik tasarımcılara ihtiyaç duyuluyor. Farklılığını ortaya koyabilecek, yöntembilime hakim, kuram ve uygulama altyapısına sahip kalifiye grafik tasarımcı istihdamı artış gösteriyor.

Üniversiteler donanımlı grafik tasarımcıları yetiştirmek için adeta yarış içerisindeler. Bu yarışın en iddialı üniversitelerinden olan Nişantaşı Üniversitesi hedefini “Temel prensip olarak sanat ve tasarım alanlarında tüm gelişmeleri takip etmek, saygın ve önder konumda olmak…” olarak belirliyor.

Nişantaşı Üniversitesi bu hedeften yola çıkarak öğrencisini yetiştirirken uygulamaya büyük önem veriyor. Eğitimciler ve üniversite öğrencilerin projelerini destekliyor, staj fırsatlarıyla iş deneyimi kazandırıyorlar. Grafik Tasarım programı eğitimi boyunca Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerİ oldukça fazla uygulama yapma imkanı buluyorlar.

Özellikle bu gibi güncel kalması gereken bölümlerde Nişantaşı Üniversitesi akademisyenleri, klasik eğitim sistemiyle sınırlı kalınmaması gerektiğini belirtiyorlar. Mezunlarının web tasarımı, sayfa tasarımı, grafik ve animasyon, interaktif tasarım gibi çağı takip eden, sektörün ihtiyaçlarına göre güncellenen dersler aldıkları için profesyonel hayata çağdaşlarından önde başladıklarının altını çiziyorlar.