Dış ticaret programı hakkında bilinmesi gerekenler

Dış Ticaret programı Meslek Yüksekokullarında oldukça fazla talep gören bölümlerden bir tanesi… Peki, bu programda okuyanlar nelere dikkat etmeli ve kendilerini nasıl geliştirmeliler?

Haberler 31.07.2015 - 01:34

Dış ticaret programı hakkında bilinmesi gerekenler

Dış Ticaret programı bugünün ve geleceğin meslekleri arasında yer alıyor ve öğrenciler tarafından oldukça fazla rağbet görüyor. Bu tercihin başlıca sebebi Dış Ticaret programının parlak bir gelecek vaat etmesi. Ancak bu bölümde okuyan öğrencilerin dikkat etmesi gerekenler de var.

Teori ile uygulamayı birleştiren eğitim anlayışıyla adından sıkça bahsettiren Nişantaşı Üniversitesi’nin eğitimcileri, Dış Ticaret okuyan ve okumak isteyenlerin sadece ekonomi ile değil sosyal bilimlerle de ilgilenmesinin yararlı olacağını söylüyorlar.

Eğitimciler ayrıca ticaretle ilgilenecek kişilerin ayrıntılara dikkat eden ve sorumluluk sahibi kişiler olması gerektiğini belirtiyor. Öğrencilerin liderlik vasıflarını geliştirmesi gerektiğini belirten uzmanlar iletişimin bu meslekte kilit rol oynadığını ekliyorlar.

Birden fazla yabancı dil ve bilgisayar dersleri ile öğrencisini eğiten Nişantaşı Üniversitesi’nin eğitimcileri, Kariyer Merkezi’yle de mezunlarına fayda sağlıyor, Ar-Ge merkeziyle onların projelerini ve girişimciliklerini destekliyor.

Sayfa Yükleniyor...