Güne Anıtkabir ziyaretiyle başlayan çocuklar adına SHÇEK Genel Müdür Yardımcısı Özcan Kars mozaleye çiçek bıraktı Anıtkabir Defteri'ni imzaladı.

Törenin ardından Milli Mücadele Müzesi'ni özel rehberler eşliğinde gezen çocuklar öğleden sonra da Ankara'nın ilk modern sanat müzesi olan CerModern'i ziyaret ettiler.

Burada müze yetkililerinden bilgi alan Dostluk Treni yolcuları ardından bu tren yolculuğuna da temel oluşturan ve BM Ortak Programı kapsamında hazırlanan müze eğitim modülünü geliştiren Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi hocaları eşliğinde bir müze eğitimi gerçekleştirdiler. 

Günün sonunda ise Ankara Garı'nda Kültür ve Turizm Bakanlığı ve SHEÇK Ankara İl Müdürlüğü tarafından organize edilen uğurlama töreni vardı. Önce SHÇEK yurtlarından küçük Seymenler, ardından da polis bandosu eşliğinde eğlenen katılımcılar son olarak bandonun çaldığı neşeli müzikler eşliğinde Ankaralı Seymenleri izlediler.

Çocukları uğurlamak için törene katılanlar arasında Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Doğan Acar, SHÇEK Ankara İl Müdürü Jale Öcal ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ da vardı.

Dostluk Treni'nin Çarşamba günkü durağı Sivas olacak.