Dünyanın en kısa kadınının karne sevinci

72.6 santimlik boyluyla ''Dünyanın en kısa kadını'' olarak Guinness rekorlar kitabına giren 23 yaşında, 7 kilo ağırlığındaki Elif Kocaman, karnesini aldı.

28.01.2011 - 11:51

Dünyanın en kısa kadınının karne sevinci

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan Elif Kocaman'a, Kaymakam Abdul Rauf Ulusoy'un talimatıyla evine yakın olan Kadirli İlköğretim Okulu'ndaki özel bir sınıfta, haftanın belirli günlerinde, gönüllü öğretmen Hazım Yükselir tarafından eğitim öğretim veriliyordu.        

Öğretmen Yükselir, Elif'in eğitim ve öğretime biraz geç başladığını ancak okuma yazma isteğinin memnuniyet verici düzeyde olduğunu söyledi.       

Okulda, öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisiyle karşılan Elif'e herkesin destek olduğunu belirten Yükselir, ''Elif, okuma yazma öğrenmek istiyor. Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. 2 ay gibi bir sürede az da olsa bir şeyler öğrendi. En azından adını yazabiliyor'' dedi.        

Karne sevinci yaşadığını ve çok mutlu olduğunu ifade eden Kocaman, boyunun kısa olmasından dolayı ailesi tarafından okula gönderilemediğini, geç de olsa okula başlamanın kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı.        

Guinness rekorlar kitabına girdikten sonra hayatının değiştiğini ve herkesin kendisine yoğun ilgi göstermesinden memnun olduğunu belirten Kocaman, şunları söyledi:

''Öncelikle okumak istiyorum. Eğitimime hiç ara vermeden devam ederek, Tıp Fakültesi okuyup doktor olacağım. Doktor olduğumda benim gibi vücudu gelişmeyen hastalara moral kaynağı olmak ve tedavi etmek istiyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...