EBA kurs başvuruları sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kurs hizmetlerine başvurular sona erdi. EBA kursu ilk dersine 3 Ekim'de başlayacak.

İHA 21.09.2016 - 16:02 | Son Güncelleme : 29.09.2016 - 17:18

EBA kurs başvuruları sona erdi

EBA BAŞVURULARI UZATILDI

EBA sistemine erişimde yaşanan sıkıntılar nedeniyle başvurular 29 Eylül'e kadar uzatıldı. MEB resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada duyurdu.

EBA KURS BAŞVURU TARİHLERİ

EBA kurs hizmeti dahilinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı başvuruları 22-27 eylül tarihleri arasında alınacak. EBA kurs başvuru işlemleri 5,6,7,8 ve 9,10,11,12. sınıf öğrencileri tarafından yapılabilecek. Haftalık 18 saate kadar alınabilecek eğitim, 6 farklı ders için geçerli olabilecek.

Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

İLK DERS 3 EKİM'DE BAŞLIYOR

27 Eylül Salı günü son başvurusunun yapılacağı 2016-2017 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları, 03 Ekim Pazartesi günü ilk dersine başlayacak, 15 Ocak 2017 tarihinde ise sona erecek.

13-19 Şubat tarihlerinde başvurusu yapılacak 2. dönem kursları ise 27 Şubat 2017 tarihinde öğrenime başlayacak. İkinci dönem kursları ise 04 Haziran 2017'de son bulacak.

EBA NEDİR?

EBA'nın açılımı Eğitim Bilişim Ağı'dır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA(Eğitim Bilişim Ağı) çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. EBA öğretmenlere ve öğrencilere eğitimde büyük kolaylık sağlayan bir platformudur. 

EBA'ya öğretmenler özel hazırladıkları içerikleri istediği gibi yükleyebilirken yine başka öğretmenler tarafından paylaşılan not ve sunumlara rahatlıkla ulaşabilmektirdir.

Bu sistemle birlikte öğretmenler arasında iletişim daha kolay bir hal almıştır. EBA öğretmenlere sağladığı kolaylıkların daha fazlasını öğrencilere sağlamaktadır. EBA'ya giriş yapan bir öğrenci oldukça zengin bir içeriğe ulaşabilmektedir. EBA'ya giriş yapan öğrenci başka öğrenciler tarafından paylaşılan notlara, sunumlara, görsellere rahatlıkla ulaşabilmekte ve bu materyallerden istediği gibi faydalanabilmektedir.

EBA GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

EBA kısaca;
- Farklı, zengin ve eğitici içerikler sunmak,
- Bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak,
- İçerikle ilgili ihtiyaçlarınıza cevap vermek,
- Sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmak,
- Zengin ve gittikçe büyüyen arşiviyle derslere katkı sağlamak,
- Bilgiyi öğrenirken aynı zamanda yeniden yapılandırabilmek ve bilgiden bilgi üretmek,
- Farklı öğrenme stillerine (sözel, görsel, sayısal, sosyal, bireysel, işitsel öğrenme) sahip öğrencileri de kapsamak,
- Bütün öğretmenleri ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerini sağlamak,
- Teknolojiyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanmak amacıyla tasarlanan sosyal bir eğitim platformudur.

EBA'nın içinde ses, haber, video gibi modüller vardır. Bu modüller kullanılarak istenilen işlem yapılabilmektedir.

Sayfa Yükleniyor...