'Ekonomi ve finans' seçenlerin dikkatine

Ekonomi ve Finans Bölümü sağladığı iş fırsatları nedeniyle tercih sebebi olan bir bölüm. Oldukça talep gören bu bölüm hakkında bilinmesi gerekenler ne? Bölümde nasıl dersler veriliyor?

12.08.2015 - 02:00

'Ekonomi ve finans' seçenlerin dikkatine

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, Ekonomi ve Finans Bölümü’nde okumak isteyen öğrencilerin matematikle ilgilenmelerinin, sayısal alanda kendilerini geliştirmelerinin önemli olduğunu belirtiyor. Ayrıca sosyoloji ve psikoloji gibi bilimlere ilgi duymalarının kendilerine fayda sağlayacağını ekliyorlar.

İletişimi güçlü olan bireylerin bu alanda daha başarılı olacağını söyleyen uzmanlar ikna kabiliyetinin önemine dikkat çekiyorlar. Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları ayrıca birden fazla yabancı dilin mezunları öne çıkaracağını vurguluyorlar.

Ekonomi ve Finans Bölümü’nde ilk dört yarıyılda işletme finansı, matematik, istatistik ve ekonomik analiz, bilgisayar, muhasebe gibi temel dersler veriliyor. Sonraki yarıyıllarda ise kalkınma ekonomisi, finansal piyasalar ve kurumlar, uluslararası iktisat, yatırım analizleri, gayrimenkul finansmanı gibi ekonomi ve finans alanında donanımlı hale getirecek birçok ders bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...