Elazığ'ın genelinde ve Malatya'nın 3 ilçesinde yarı yıl tatili uzadı

SON DAKİKA HABERİ: Elazığ'da il genelinde ve Elazığ merkezli depremden etkilenen Malatya'nın Doğanyol, Kale, Pütürge ilçelerinde okullarda eğitime ara verilmesi süresi 17 Şubat'a kadar uzatıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.02.2020 - 11:40 | Son Güncelleme : 06.02.2020 - 12:46

Elazığ'ın genelinde ve Malatya'nın 3 ilçesinde yarı yıl tatili uzadı

Son dakika haberi! 

'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen 'nın bazı ilçelerinde eğitime verilen ara 17 Şubat'a kadar uzatıldı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, "İl genelinde 10 Şubat'tan itibaren bütün eğitim kurumlarında eğitim öğretime bir hafta daha ara verilmiştir" açıklamasında bulundu. 

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise, 24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle kentte daha önce eğitime ara verildiği hatırlatıldı. Açıklamada, "24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ-Sivrice merkezli deprem nedeniyle daha önce eğitime ara verilen Doğanyol, Kale ve Pütürge İlçelerinde bulunan okullarda eğitime ara verilmesi süresi 17 Şubat 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinde ise eğitim faaliyetlerine 10 Şubat 2020 tarihinde başlanacaktır" denildi.

VİDEO: DEPREMZEDELERE YARDIM SEFERBERLİĞİ

Sayfa Yükleniyor...