İlişkili Haberler

Okullar 17 Haziran 2016 tarihinde kapanacakAileleri ve çocukları üç aylık bir yaz tatili bekliyor. Okulların kapanması çocuklar için karne hediyesiyle aynı anlamı taşıyor. Peki çocuklara nasıl bir karne hediyesi alınmalı?

Güzel geçen bir eğitim öğretim yılının ardından ya da çocuğu bir sonraki seneye daha fazla motive etmek için aileler karne hediyesine başvuruyor. 

KARNE HEDİYESİ NASIL OLMALIDIR?

Uzmanlar bu konuda hediyeyi başarı şartına bağlamamak gerektiğinin altını çiziyor. Hediyeyi karneye bakılmadan, verilen çabanın takdir edilmesi amacıyla vermek gerektiği belirtiliyor. 

Peki çocukların istediği hediyeler hangsi, çocuklar en çok neyi seviyor? Karne döneminde çocukların en çok beklediği hediyelerin başında oyun konsolu, bisiklet, tablet, paten ve scooter geliyor.

OYUN KONSOLU

Eskiden çocuklar karne hediyesi olarak Atari isterken gelişen teknolojiyle beraber çocukların istekleri de değişti. Artık Atari yerine Playstation ve Xbox gibi ileri teknoloji ürünlerini talep ediyor. 

BİSİKLET

Eskiden beri çocukların karne döneminde en çok arzu ettiği şey bisiklet olsa gerek. Güneşli ve güzel yaz günlerinde, 9 aylık eğitimin ardından çocuklar bisikletlerine binip gün boyu sokaklarda gezmek isteyeceklerdir. Eskiden de karne hediyesi olarak popüler olan bisiklet halen bu özelliğini yitirmemiş durumda. 

TABLETLER

Teknolojinin insanların hayatına soktuğu ürünlerden biri de tabletler. Okullarda tablet dağıtılması projesiyle hemen hemen her çocuk tabletlerin varlığından haberdar. Tabletler hem model çeşitliliği hem geniş fiyat aralığı nedeniyle veliler tarafından tercih edilen karne hediyelerinin başında geliyor.

PATEN YA DA SCOOTER

Patenler ve scooterlar da tıpkı bisiklet gibi çocuğun bütün yazı dışarda oynayarak geçirmesini sağlayacak hediyelerden. Rahat taşınması ve bisiklet gibi çok fazla yer kaplamaması patenleri ve scooterları anne-babalar içinde uygun bir hediye haline getiriyor.