Erciyes Üniversitesi'ne Gana'dan öğrenci

Erciyes Üniversitesi'ne aralarında Gana, Nijerya, Çin ve İsrail'in de bulunduğu 30 ülkeden 103 yabancı uyruklu öğrenci kayıt hakkı kazandı.

Haberler 26.08.2010 - 10:44

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'nda (YÖS) başarılı olan öğrenciler aldıkları puana göre çeşitli üniversitelere yerleştiriliyor.        

Son 8 yılda yaklaşık 96 yabancı öğrenciye lisans ve ön lisans eğitiminin verildiği ERÜ'de, halen 159 yabancı öğrenci çeşitli fakülte ve yüksek okullarda eğitim görüyor.       

2010 YÖS sonucu da aralarında Gana, Nijerya, Çin, İsrail, ABD, Moğolistan, İsviçre, Yunanistan, Kanada, Avusturya, İngiltere, Rusya, Fransa ve Ukrayna'nın da bulunduğu onlarca ülkeden toplam 103 öğrenci, 2010-2011 eğitim döneminde ERÜ'ye kayıt yaptıracak.        

Daha çok iktisadi ve idari bilimler, mühendislik ve edebiyat fakültelerini tercih eden yabancı öğrenciler, yerleştirildikleri bölümlere 31 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırabilecekler.    

ERÜ'ye Türk Cumhuriyetleri Sınavı sonucunda da yaklaşık 50 öğrenci kayıt hakkı kazandı. Bu öğrencilerin kayıt tarihleri ise daha sonra açıklanacak.

Sayfa Yükleniyor...