Erdoğan'a seslerini imzalar ile duyurucaklar

Eğitim Sen üyesi bir grup, ''YGS'nin yok sayılmasının'' da aralarında bulunduğu talepleri için topladığı imzaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdi.

Haberler 22.04.2011 - 15:40

Yenişehir PTT önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan Sen Dönem Sözcüsü Dengiz Sönmez, sendikasının toplumsal duyarlılığı harekete geçirdiğini söyledi.        

Sönmez, ''Milli Eğitim Bakanı'ndan Cumhurbaşkanı'na, YÖK Başkanı'ndan Başbakan'a kadar değişik çevrelerden yapılan 'ÖSYM Başkanı'nın açıklamalarından tatmin olduk' açıklamaları bizler için bir anlam ifade etmemektedir. Çünkü tatmin edici açıklama bekleyen onlar değil, bizleriz. Bizler, sınav sisteminin zulmüne ve eğitimin ticarileştirilmesine karşı 'yeter artık' diyerek geleceğimize sahip çıkan eğitim ve bilim emekçileri, öğrenci ve velileriz. Demokratik haklarını kullanan gençlerimize 'bunların aklı yetmez' ya da 'kandırılıyorlar' şeklinde bir yaklaşım sergilemek, hem sorunu anlamamak hem de bu insanların iradelerine saygısızlık demektir'' diye konuştu.        

Eğitim Sen olarak asla kandırılamayacaklarını, ikna olmadıklarını ve geleceklerine sahip çıkacaklarını ifade eden Sönmez, ''Tehditler savuranlara gençlerimizi ve geleceğimizi terk etmeyeceğiz'' dedi.        

Sönmez, taleplerini, ''ÖSYM Başkanı Ali Demir ile Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun görevlerinden istifa etmesi, YGS'nin yok sayılması, LYS'nin tüm öğrencilerin katılabileceği şekilde tek basamaklı bir sınav olarak düzenlenmesi, kişiye özel kitapçık uygulamasından vazgeçilmesi ve eğitim sisteminin sınav boyunduruğundan kurtarılması'' olarak sıraladı.      

Gruptakiler, Yenişehir PTT'ye girerek imza listesini Başbakanlık'a gönderdi. 

Sayfa Yükleniyor...