ERÜ biyoteknoloji eğitimi verecek

Erciyes Üniversitesi'nde, gelecek yıldan itibaren tıp fakültesi öğrencilerine lisans ve yüksek lisans düzeyinde uluslararası biyoteknoloji eğitimi verilecek.

Anadolu Ajansı 29.09.2010 - 14:25

ERÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı ve Türkiye Tıbbi Genetik Derneği Başkanı Prof. Dr. Munis Dündar, 12 Avrupa ülkesinin üye olduğu, biyoteknoloji alanında lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren ''Job Creation Oriented Biotechnology'' adlı çok uluslu programın, 2011 yılından itibaren üniversitelerinde de yürütüleceğini kaydetti.        

Programın, ERÜ'de, Floransa Üniversitesinin işbirliği ile yürütüleceğini ifade eden Dündar, şunları söyledi:        

''Üniversitemizin ev sahipliğinde yürütülecek olan 'Job Creation Oriented Biotechnology' programı, Türkiye;de biyoteknoloji alanında lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim verecek ilk program olma özelliğine sahiptir. Ayrıca bu eğitim programı, hızla gelişen biyoteknoloji sahasında ERÜ'nün ve Türkiye;nin uluslararası platformlarda konumunu güçlendirecektir. Bu program ile ülkemizin biyoteknoloji alanında uluslararası yeterlilik ve geçerliliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak temel hedefimizdir.''        

Dündar, Avrupa'nın değişik üniversitelerinden çok sayıda öğrencinin de katılacağı bu uluslararası programın yapılandırılması, yürütülmesi ve Floransa Üniversitesi ile koordinasyonun sağlanması amacıyla kendisinin başkanlığında komite kurulduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...