Öğrencilere kariyer danışmanlığı yapan Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, Fizyoterapi Programı mezunlarını geniş bir iş sahasının beklediğini belirtti. Sağlık ihtiyaçlarının daha ulaşılabilir olması da Fizyoterapi mezunlarının iş imkanlarını artıran durumlar arasında.

Sektörle iç içe eğitim anlayışına sahip olmasıyla öne çıkan Nişantaşı Üniversitesi Fizyoterapi Programı eğitimcileri, programı açmadan önce sektör temsilcileriyle görüştüklerini aktardılar. Buna göre eğitim süreçlerini planladıklarını belirten eğitimciler, uygulamalı derslere yöneldiklerini vurguladı. Eğitimciler bu sayede öğrencilerine avantaj sağladıklarını açıkladı.

Nişantaşı Üniversitesi Fizyoterapi Programı öğrencilerine sağladığı staj ve iş bulma imkanlarıyla da biliniyor. Hızlı ve sürdürülebilir iş bulma süreci için öğrencilerini sektörün ihtiyaçlarına göre eğittiklerini söyleyen eğitimciler, aynı zamanda çözüm ortaklıklarıyla da öğrencilerini geleceğe taşıyor.

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, Fizyoterapi Programı mezunlarının devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde, kliniklerde, rehabilitasyon merkezlerinde, üniversite hastanelerinde, fizik tedavi merkezlerinde, özel dal merkezlerinde, huzur evlerinde, kaplıca-kür merkezlerinde ve sağlık turizmine yönelik kurumlarda çalışabildiklerini belirtti.