FMV Işık Üniversitesi 18. dönem mezunlarını rekor katılımla uğurladı

Işık Üniversitesi, 18. dönem mezunlarını uğurladığı mezuniyet töreninde 9000’i aşkın davetliyi ağırladı.

ART_1776.JPG

131 yıllık köklü eğitim geleneğine sahip Feyziye Mektepleri Vakfı tarafından 1996 yılında kurulan Işık Üniversitesi, 18. Dönem mezunlarını, 8 ve 9 Temmuz günlerinde gerçekleşen görkemli bir mezuniyet töreni ile “Işıklı Geleceklerine” uğurladı.

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde gerçeklesen törene, Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı A. Akın Süel, Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yeminli Mali Muşavir, Av. Hüsnü Güreli ve Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Ferman başta olmak üzere seçkin bir yönetici topluluğu da bizzat iştirak etti. Değerli yöneticiler, yaptıkları konuşmalarda, vakfın köklü geçmişine, eğitim felsefesi ve üniversite vizyonuna dikkat çeken söylemlerde bulundular.

Ön lisans programlarından 395, lisans programlarından 963 olmak üzere toplam 1358 mezun veren üniversitenin bu yılki mezuniyet töreni, rekor bir katilim ile 9000’i aşkın davetliyi ağırladı. 1500 ailenin özel araçları ile geldiği tören için ayrıca şehrin çeşitli noktalarından ücretsiz servisler de misafirlerin ulaşımını sağladılar.

FMV Işık Üniversitesi’nin bölüm birincilerine ödüllerin verildiği törende, yeni bir hayata adım atan gençlerin heyecanının yanı sıra, kampus hayatı süresince yakın arkadaşlıklar kurmuş olan grupların ayrılık hüznü de karelere yansıdı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ışık’ adını verdiği okul olarak haklı bir gurura sahip olan eğitim kurumu, öğrencilerine sağladığı eğitim olanakları ve uluslararası iş birlikleri ile de dikkat çekiyor. Mezunlar mesleklerini uluslararası ortamlarda icra edecek biçimde mesleki İngilizce bilgisi ile hayata başlıyor. Öğrenim dönemi boyunca birçok öğrenci, yurtdışında aldığı ek ve tamamlayıcı eğitimler, stajlarla dünya vatandaşı olma, Dünya’nın her yerinde islerini yetkinlik ile yapabilme becerisini kazanıp mezun oldular.

Sayfa Yükleniyor...