'Geleceğin Meslekleri Paneli'

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve 20’den fazla ülkenin yer aldığı e-Kapasite Haftası, 1-5 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ve paneller düzenleyen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katılımıyla devam ediyor.

04.03.2010 - 13:18

'Geleceğin Meslekleri Paneli'

Avrupa’da gerçekleştirilecek 100’den fazla aktivite ile 300.000 kişiye ulaşması beklenen e-Kapasite haftası çerçevesinde İstanbul Bilgi Üniversite’sinde gerçekleştirilen “Türkiye’de e-Devlet” konulu etkinliği “Geleceğin Meslekleri” paneli takip etti.

e-Kapasite Haftası’nda gerçekleştirilen bu etkinliklerle rekabetçi ve yenilikçi Avrupa’nın, bilişim ve iletişim teknolojileri konusunda becerikli kullanıcı ve profesyonellere her geçen gün artmakta olan ihtiyacına dikkat çekilmesi hedefleniyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından 3 Mart 2010 tarihinde Santral Kampüsünde gerçekleştirilen “Geleceğin Meslekleri” panelinde gelecekte iş hayatı, ön plana çıkan meslekler, teknoloji, ekoloji gibi öncü unsurlar ve gelecekte siyaset kavramının şekillenmesi ele alındı.

Moderatörlüğünü İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gökçe Dervişoğlu’nun üstlendiği panelde birbirinden değerli konuşmacılar yer aldı. Futuristler Derneği’nden Ufuk Tarhan, Forum 2023’ten Özlem Özgencil ve Egon Zehnder Int.’den Ayşe Güçlü Onur’un katılımı ile gerçekleşen panelde geleceğin meslekleri konusu ele alındı. Konuşmacılar, genç profesyonelleri, öğrencileri ve rehber öğretmenleri, bilişim ve iletişim teknolojileri ile bağlantılı mevcut geniş iş yelpazesi hakkında bilgilendirmeye yönelik bir panel gerçekleştirdiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...