Bu yıl 4 kategoride 250 bin TL ödülün dağıtılacağı yarışmanın birinci aşamasını kazananlar, 11 Haziranda düzenlenen törenle açıklanacak. 

Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda Türkiye'nin ilk teknolojik iş fikri yarışması olan ''Yeni Fikirler Yeni İşler''de bu yıl Türk Telekom'un sponsorluğu ile yarışılan kategori sayısı 4'e çıktı. 

Yarışmada, bu yıl dağıtılacak toplam girişim sermayesi desteği de 250 bin TL'yi aştı. Yarışmayı kazananlar, 75 bin TL'lik Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü'ne, 50 bin TL'lik Savunma Sanayi Müsteşarlığı Özel Ödülü'ne, 50 bin TL'lik Türk Telekom Özel Ödülü'ne ve 25 bin TL'lik OSTİM Özel Ödülü'ne sahip olacak. 

Girişim sermayesi desteğinin yanı sıra ödül kazanarak şirket kurma hakkına sahip olacak girişimciler, ODTÜ Teknokent'te 3 yıl boyunca ücretsiz ofis alanından ve danışmanlık ile eğitim hizmetlerinden de yararlanma fırsatını elde edecek. 

Bu yılki yarışma sonunda birden fazla teknoloji tabanlı yenilikçi şirketin kurulması ve buna bağlı istihdam oranının artması da sağlanacak. 

Yaklaşık bir yıl süren yenilikçi iş fikri maratonunda 11 Haziranda 1. Aşama Ödül Töreni yapılacak ve 2. aşamaya geçmeye hak kazanan finalistler açıklanacak. 

190 proje önerisi içinde Elginkan Teknoloji Ödülü ve OSTİM Özel Ödülü için seçilen 10 proje, Savunma Özel Ödülü için seçilen 5 proje, Telekomünikasyon ve Bilişim Özel Ödülü için seçilen 5 proje kamuoyu ile paylaşılacak. 

Ödül törenine finalistlere bin TL'lik ödülleri takdim edilecek.