Genç girişimciler meclis kuruyor

TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Karabıyık, 11 üniversiteden girişimci gençleri ve teknogirişimcileri bir mecliste buluşturacaklarını söyledi. Meclisin ilk toplantısı 5 Kasım'da gerçekleştirilecek.

Haberler 22.10.2010 - 10:57

Genç girişimciler meclis kuruyor

TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu, Başkentte genç girişimcilerin temsil edileceği bir meclisin kuruluşu için çalışmalara başladı.

Teknogirişim İşletmeleri ve Araştırma Geliştirme Derneği'nin (TARGET) 1. Olağan Genel Kurulu 15 Ekim'de Ankara Ticaret Odası'nda yapıldı. Genel Kurulun açılışına katılan TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Üner Karabıyık, girişimcilik bilincinin artırılması, girişimciliğin desteklenmesi ve girişimci gençlerin birlik içinde hareket etmesi için çalıştıklarını söyledi.       

TARGET üyelerinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın yeni bir iş fikrine sahip ''yapabilirim'' diyen gençlere girişimci olma fırsatı veren ''teknogirişim sermayesi desteği'' ile kurulan firmalar olduğunu hatırlatan Karabıyık, bakanlığın destek verdiği 180 firmadan 90'ının Ankara'da bulunduğunu söyledi. Karabıyık, Bilişim Vadisi Projesi'ne merkezi olarak Ankara'yı önerdiklerini de kaydetti.        

Girişimciliği yüksek katma değer yaratacak hale getirmek yönünde çalışmaları sürdürme arzusunda olduklarını da ifade eden Karabıyık, bu çerçevede bir Girişimcilik Kongresi hazırlıkları yaptıklarını da duyurdu.     

TARGET Başkanı Barış Okur da Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan teknogirişim desteği alan firmalar olarak ortak sorunlarına çözüm üretebilmek için bir dernek çatısı altında toplanmalarının üzerinden bir yıl geçtiğini belirterek, bu sürede dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.        

Teknogirişimciler olarak lojistik ve maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını belirten Okur, ''Türkiye'deki genç girişimciler olarak Çin'den Amerika'ya kadar pek çok ülkeyle rekabet edebilecek projelere sahip olduğumuza inanıyorum. Bu potansiyelin ortaya çıkması için girişimciliğin özendirilip, önünün açılması gerekiyor'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...