Gözler 25 Mayıs'taki toplantıda

YÖK Genel Kurulu, ÖSYM Başkanı Demir'in de katıldığı bir toplantı yaptı. Demir hakkında ön inceleme yapacak ekip belirlenirken, savcılığın talep ettiği soruşturmayla ilgili karar 25 Mayıs'ta verilecek.

12.05.2011 - 10:19

Gözler 25 Mayıs'taki toplantıda

YÖK Genel Kurulu, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı. YÖK'te gerçekleştirilen toplantıya, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir de çağrıldı.        

YÖK Başkanı Özcan, Hukuk Müşavirliğine talimat vererek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Demir hakkında soruşturma izni istemesine ilişkin evrakın elden alınmasını istedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, ''YGS'deki şifre'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, ÖSYM Başkanı Ali Demir, YGS Koordinatörü ve diğer yetkililerle ilgili soruşturma izni talebini içeren evrakı, YÖK Başkanlığına ulaştı.        

2 saat boyunca görüşmede kalan Demir, YGS süreciyle ilgili Kurul üyelerine bilgi aktararak, üniversiteye girişte ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavı'na ilişkin nasıl bir projeksiyon belirleneceğine dair bilgi verdi.

ÖN İNCELEMEYİ YAPACAK EKİP
YÖK Genel Kurulu, YÖK üyeleri Prof. Dr. Yavuz Atar ve Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın ile YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Anayurt'u, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir hakkında ön inceleme yapmak üzere görevlendirdi.

GÖZLER 25 MAYIS'TA
Toplantıda, ÖSYM Başkanı Demir hakkında soruşturma izni verilip verilmeyeceği konusunun 25 Mayıs'ta yapılacak Genel Kurul toplantısında ele alınmasının kararlaştırıldığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ''YGS'deki şifre'' iddialarına ilişkin bugün açıkladığı ''takipsizlik'' kararında, ÖSYM Başkanı Ali Demir ile YGS Koordinatörü ve diğer yetkililer hakkında YÖK Başkanlığından soruşturma izni istemiş, ÖSYM Başkanı, YGS Koordinatörü ve diğer yetkililer hakkında ''görevi ihmal'' ve ''görevin kötüye kullanılması'' iddialarıyla ilgili evrakın, soruşturma izni için 6114 sayılı yasa gereğince YÖK Başkanlığına gönderilmesine karar vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...