Hapisten çıktı; makamına geri döndü

Daha önce 11 kez görevinden alınan Erzurum Milli Eğitim Müdürü Budak, yolsuzluk soruşturması kapsamında 5 ay önce tutuklandı ve 2 ay hapis yattıktan sonra 50 bin TL kefalet karşılığında serbest kaldı. Şimdi ise yeniden koltuğuna oturdu.

Haberler 26.01.2011 - 10:55

Hapisten çıktı; makamına geri döndü

Erzurum’da 28 yıldan bu yana Milli Müdürlüğü yapan Fevzi Budak, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından 2003 - 2009 yılları arasında tam 11 kez görevinden alındı. Çeşitli illere ve değişik görevlere atandı ancak her defasında Erzurum 1. İdare Mahkemesi’nin kararı ile Erzurum’a döndü.

Çelik ile bakanlık görevlileri hakkında açtığı davalardan maddi tazminat kazandı.

Yolsuzlukla suçlandı
Erzurum’daki bazı YİBO’larda (Yatılı İlköğretim Bölge Okulu) hiç onarım yapmadan 6 ayrı hak ediş raporu ile Özel İdare’den 1 milyon 359 bin lira aldığı ileri sürülen müteahhit Bayram K.’nın ifadesi üzerine Budak hakkında soruşturma açıldı.

İl Özel İdare ve Milli Eğitim’de yürütülen yolsuzluk operasyonu kapsamında 2 Eylül 2010 tarihinde tutuklandı; 28 Ekim 2010'da ise 50 bin lira kefalet karşılığında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tahliye kararından sonra görevine dönmek için başvuruda bulunan Budak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından göreve iade edildi.
Sayfa Yükleniyor...