'Hatırlamıyorum; gelmişse de çöpe atardım'

ÖSYM eski Başkanı Yarımağan, Kılıçdaroğlu'nun iddiası ile ilgili konuştu.

11.05.2011 - 14:47

'Hatırlamıyorum; gelmişse de çöpe atardım'

Prof. Dr. Ünal Yarımağan, geçmişte ''bir bakanın yeğeninin uygun bir yere yerleştirilmesi'' için ÖSYM'ye mail attığı iddialarıyla ilgili konuştu.


Konuyla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyleyen Yarımağan, ''Bana böyle birşey yüzde 100 gelmedi demiyorum ama hatırlamıyorum. 3 yıl öncesinden mi, 5 yıl öncesinden mi den mi bahsediliyor bilmiyorum ama böyle bir olay bana gelmişse ben çöpe atmışımdır'' dedi.

Yarımağan, ÖSYM'ye bu gibi isteklerin gelip gelmediği hakkında da şu açıklamada bulundu:

''Bana böyle istek neredeyse hiç gelmedi. Belki 37 yıllık görev sürem içinde bir ya da iki tane gelmiştir, onu da çöpe atmışımdır. Ben bunlara değer vermediğim için... Ama bu olağan bir olay değil. Diğer taraftan da burası Türkiye. AB kurumunda bile böyle işler oluyorsa ÖSYM'de de olabilir diye düşünenler çıkabilir.''        

Yarımağan, ''ÖSYM'de diğer çalışanlardan bu tür isteklerde bulunulmuş olabilir mi?'' sorusunu ise ''Bilmiyorum. Bana intikal etmiş ve benim haberim olan birşey yok. ÖSYM'ye böyle birşey gelirse, kime gelirse gelsin çöpe atar, atması gerekir. Yani bunu olay da yapamazsınız, gazetelere vermek gibi, atarsınız çöpe gider" sözleriyle yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...