Hazine'ye hazine kontrolörü alınacak

Hazine Müsteşarlığı, sınavla hazine kontrolörü alacak. Sınav, KPSS sonuçlarına göre, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'nca yapılacak yazılı ve sözlü sınavlardan oluşacak.

Haberler 13.09.2010 - 11:29

Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığının duyurusu, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.        

Duyuruya göre stajyer hazine kontrolörlüğü giriş sınavı yapılacak.        

Sınav, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığınca yapılacak yazılı ve sözlü sınavlardan oluşacak.        

Giriş sınavının yazılı aşaması, 23-24 Ekim 2010 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları dört ayrı bölümde gerçekleştirilecek.        

Sınava, en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya dört yıllık yüksek okullardan birini bitirmiş olanlar katılabilecek.        

Ayrıca ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 veya 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına göre KPSS P-40 puan türünden 80 ve üstünde puan almış olmak ve KPSS sınavında yabancı dilden en az 60'ta 42 soruya doğru cevap vermiş olmakta adaylarda aranacak şartlar arasında.        

Başvuranlar arasından, KPSS P-40 puan türüne göre puanı en yüksek 100 aday belirlenecek ve bu adaylar tebligat yoluyla ve Hazine internet sitesinde ilan edilmek suretiyle sınav yeri ve saatleri de belirtilerek yazılı sınava çağrılacaklar.        

Kurul ve sınav hakkında ayrıntılı bilgileri içeren broşür ile aday başvuru formu, Ankara'da Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'ndan, İstanbul Grup Başkanlığı'ndan, İzmir'de ise İzmir Grup Başkanlığından  veya (http://www.hazine.gov.tr) internet adresinden temin edilebilecek.        

Adaylar, başvuru ve kayıt işlemleri için en son 8 Ekim 2010 Cuma günü Saat 17.00'ye kadar Ankara'daki Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı müracaat edecekler.


Sayfa Yükleniyor...