Üniversiteler geleceğin yöneticilerini yetiştirmek için İşletme Bölümü’ne bünyelerinde yer veriyorlar. Bu bölümde öğrenciler enellikle teorik derslerle donatılıyorlar.

Her bölümde olduğu gibi bu bölümde de teorik ile pratik eğitimi birleştirmek, öğrencilerin profesyonel hayatlarındaki başarıları için elzem. Bu yöndeki atılımlarıyla ismini duyuran Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin girişimci projelerini destekleyen adımlarıyla öne çıkıyor. Üniversite, oldukça fazla olan İşletme mezunları arasında fark yaratacak öğrencilerin ancak bu şekilde yetiştirilebileceğini öne sürüyor ve bu fikirden yola çıkarak sektörle iç içe bir eğitim programını hayata geçiriyor.

Uzman ve sektörün içinden gelen akademik kadrosuyla dikkat çeken Nişantaşı Üniversitesi, düzenlediği seminerlerle öğrencilerini iş dünyasıyla buluşturuyor. Uygulamalı eğitimleri ve staj imkanlarıyla da sektörün ihtiyacı olan deneyimli yöneticileri yetiştirmeyi hedefliyor. Kariyer Merkezi ve Ar-Ge Merkezi’yle öğrencilerinin ve genç girişimcilerin projelerini değerlendiren Nişantaşı Üniversitesi, yeni fikirlere ve inovasyona destek oluyor. Yine aynı çatı altında öğrencilerine, doğru adımları atabilmeleri yönünde ihtiyaç duydukları yol göstericiliği üstleniyor.