Her sektörün onlara ihtiyacı var

Çağımızda en önemli problemlerden birisi iletişim. Doğru iletişim kurmak ve istenilen mesajları alıcıya ulaştırmak tüm firmaların, bireylerin asıl amacı. Üniversiteler bu ihtiyacı gidermek için İletişim Tasarımı Bölümü’ne büyük önem veriyor.

Haberler 04.09.2015 - 01:58

Her sektörün onlara ihtiyacı var

Nişantaşı Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü eğitimcileri, teknolojinin gelişmesiyle iletişim araçlarının farklılaşmasının İletişim Tasarımı mezunları için birçok alan doğurduğunu belirtti. Eğitimciler internet ile iletişimin kolaylaşması ve görsel dünyanın büyümesiyle iletişim tasarımcılarının önemini artırdığını vurguladı.

Özellikle görsel iletişim araçlarını kullanan İletişim Tasarımı Bölümü mezunları tüm sektörler tarafından istihdam edilebiliyor. Başta reklamcılık ve habercilik gibi alanlarda iş bulabilen İletişim Tasarımı mezunları sektör fark etmeksizin, doğru iletişim kurmak isteyen her kurumda çalışabiliyorlar.

Nişantaşı Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü eğitimcileri, iş imkanları devamlı artan bu mesleği yapacak öğrencilerin teorik bilgilerle yetinmemesi gerektiğini söyledi. İletişim tasarımının pratiğe yönelik bir meslek olduğunu belirten eğitimciler, bu nedenle Nişantaşı Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nün uygulama ile teoriyi birleştiren bir eğitime sahip olduğunu açıkladı. Ayrıca öğrencileri için staj imkanları yarattıklarını söyleyen eğitimciler böylece okurken iş deneyimi kazandırdıklarını vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...