'Herkes aynı şekilde öğrenemez'

“Herkes öğrenebilir” ilkesinden yola çıkan “Dunn&Dunn Öğrenme Stilleri modeli” İstanbul’da düzenlenecek bir sempozyumda tanıtılıyor.

08.03.2012 - 17:59

'Herkes aynı şekilde öğrenemez'

Öğrencilerin akademik başarılarını artırarak yaşam boyu öğrenme becerisine sahip, sosyal yaşamda mutlu bireyler olmalarını hedefleyen “Dunn&Dunn Öğrenme Stilleri Modeli” İstanbul’da yapılacak bir sempozyumda tanıtılacak.

“Öğrenme Stilleri Sempozyumu” sistemin uygulandığı dünyadaki 34. merkez olan Bilfen Okulları, Prof. Dr. Ziya Selçuk, Susan Rundle ve Dr. Louis Favre’in katılımıyla düzenlendi.

Öğrenme stilleri modelinde yaşanan yenilikler ile gelişmelerin masaya yatırılacağı sempozyuma, akademisyenler ve eğitimciler katılacak. Bu modelin uygulandığın eğitim kurumlarında yarattığı katkıların da paylaşılacağı sempozyumun konuşmacıları: Eski M.E.B. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Uluslararası Öğrenme Stilleri Birliği Eğitmenleri Susan M. Rundle ve Dr. Louis Favre.

1960’lı yıllarda Prof. Dr. Rita Dunn tarafından geliştirilen ve günümüzde 800’den fazla araştırmayla desteklenmiş bu model, öğrenmeyi etkileyen tüm etkenleri içeren, en kapsamlı öğrenme stilleri modellerinden biridir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...