Herkes İzmir'i isterken o Hakkari'yi seçti

İzmirli rehberlik öğretmeni Nuray Karlı, 4 yıl görev yaptığı Hakkari'ye gönüllü olarak tekrar döndü. Karlı, öğrenci ve ailelerin sorunlarına çözüm bulmak için çaba gösteriyor.

Haberler 22.03.2011 - 11:14

Selçuk Üniversitesi Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü'nden mezun olduktan sonra Hakkari'ye atanan Karlı, 2000-2004 yılları arasında Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde görev yaptı.

Görev süresince okullarda seminerler vererek öğrencilerin başarı ve motivasyonunu artıran Karlı, 4 yıllık görev süresinin ardından Çanakkale'ye atandı.        

Çanakkale'de 2 yıl görev yaptıktan sonra memleketi İzmir'e tayini çıkan Nuray Karlı, 2 yıl da burada hizmet verdi ancak ilk görev yerini unutamayınca, gönüllü olarak yeniden Hakkari'ye döndü.       

300 ÖĞRENCİNİN DANIŞMANI
2008'den beri burada görev yapan Karlı, bu süre içinde ailevi sorunları olan veya derslerinde başarılıksız olan yaklaşık bin kişiye danışmanlık hizmeti verdi. Bireysel olarak görüşmeye gelen 300 öğrenciye de danışmanlık yapan Karlı, öğrencilerin üniversite sınavlarında başarılı olması için büyük gayret gösterdi.

"BURADAKİ ÖĞRENCİLERİN DESTEĞE İHTİYACI VAR"
Hakkari'de çalışmayı sevdiğini belirten Karlı, şöyle devam etti:        

''Buradaki öğrencilerin desteğe daha çok ihtiyacı var. Hakkari'de çalışmak burada hizmet etmek çok zevkli bir iş. Özellikle insanların saygısı, sizi sahiplenmesi güzel bir durum. Eğer gerçekten işinizi seviyorsanız ve insanlara hizmet etmekten hoşlanıyorsanız Hakkari'de çalışmak çok zevkli ve eğlenceli. Ben İzmir'den buraya geldim. Buraya gelmek istemeyen arkadaşlarımız ya da burayı gördükten sonra hemen dönmek isteyen arkadaşlarımız olabiliyor. Onlara tavsiyem buraya gelsinler, çalışmaya başlasınlar. Halkla kaynaşsınlar.''
Sayfa Yükleniyor...