Herkesin onlara ihtiyacı var

Sınırlı doğal kaynaklar, gelir dağılımı gibi etkenler toplumun refahını tehdit ediyor. Yardıma muhtaç insanlara gerekli materyallerin ulaştırılmasını ve genel toplum refahını yükseltmeyi sağlayacak, organizasyonları gerçekleştirecek uzmanlara olan ihtiyaç sürekli artıyor.

27.07.2015 - 23:33

Herkesin onlara ihtiyacı var

Sosyal Hizmetler, uzun zamandır istikrarlı olarak en hızlı büyüyen sektör olan hizmet sektörünün önemli bir parçası. Ülkemizde bu alandaki duyarlılık, sağlık ve eğitim gibi alanlarda yapılan büyük yatırımlarla birlikte giderek artıyor. Bu durum Sosyal Hizmet mezunlarının, garantili ve cazip iş olanaklarına kavuşmasını sağlıyor.

Sürekli genişleyen sektörel koşullar kamu ve özel sektörde artan kadro açıklarını da beraberinde getiriyor. Sosyal Hizmet mesleği günümüz koşullarında çok az sayıdaki "iş garantili" meslekten biri.

Sosyal Hizmet bölümü mezunları Aile ve Sosyal Politikalar, Sağlık, Milli Eğitim ve Adalet Bakanlığı gibi bakanlıklara bağlı kurumlarda ve belediye, üniversite gibi diğer kamu kurumlarında kendilerine oldukça fazla yer bulabiliyorlar.

Özel sektöre bakıldığındaysa hastane ve özel eğitim kurumları, huzurevi, klinik, kreş, sivil toplum örgütleri ve vakıflar bünyesinde Sosyal Hizmet mezunları istihdam ediliyor ve cazip iş olanakları onları bekliyor.

Sayfa Yükleniyor...