'İç'eride iş çok

İç Mimarlık birçok öğrenci tarafından tercih edilen bir bölüm. Öğrenciler, sanatla iç içe olması ve yüksek gelir imkanları nedeniyle İç Mimarlık Bölümü’nü tercih ediyor.

20.08.2015 - 00:49

'İç'eride iş çok

İç Mimarlık Bölümü, mezunlarına geniş bir iş yelpazesi sunuyor. Sanılanın aksine iç mimarlar sadece tasarım yapmıyor. Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, iç mimarlık öğrencilerinin eğitimleri sırasında uygulamalı derslerde öğrendiklerinin, yaptıkları stajların birçok iş alanı açtığını söylüyorlar.

Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, mezunların iç mimarlık ve mimarlık ofislerinde, kamu sektöründe ve özel sektörde faaliyette bulunan kuruluşların yapı departmanlarında, yapı eksenli firmaların pazarlama departmanlarında, seri ya da kupon üretim yapan mobilya firmalarında, ithal mobilya ve iç mimari ürünleri satan firmalarda, mutfak ve banyo ürünleri üreten veya satan firmalarda tasarımcı, uygulamacı, kontrolör, danışman ve şantiye sorumlusu olarak istihdam edilebildiğini belirtiyorlar.

Sayfa Yükleniyor...