İlköğretim öğrencileri yol kapattı

Erzincan'da geçirdiği trafik kazası nedeniyle ağır yaralanan N.C'nin sınıf arkadaşları, kazayı protesto etmek amacıyla Erzincan-Erzurum karayolunu bir süreliğine trafiğe kapattı.

29.03.2011 - 12:29

Fatih İlköğretim Okulu 7. Sınıf Öğrencisi 13 yaşındaki N.C, cuma günü Fatih Mahallesi ile İzzet Paşa Mahallesi'ni ayıran Fevzi Paşa Caddesi'nde, karşıdan karşıya geçerken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı.        

Arkadaşlarının geçirdiği trafik kazasını protesto etmek ve söz konusu yerde yaya geçişi için gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak amacıyla bir araya gelen Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri ile velilerden oluşan 50 kişilik grup, ellerinde taşıdıkları, ''Genciz ölmek istemiyoruz'' ve ''Üst geçit istiyoruz'' yazılı dövizlerle, Erzincan-Erzurum karayolu güzergahındaki Fevzi Paşa Caddesi'ni bir süreliğine trafiğe kapattı.        

İl Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel, veli ve öğrencilerle görüşerek, söz konusu yerde gerekli tedbirlerin alınacağını belirtmesi üzerine yol trafiğe açıldı.        

Tüzel, Erzincan Belediyesi'nin ışıklandırma çalışması başlattığını, kavşağının etrafında bulunan okulların giriş ve çıkış saatlerinde polisin görevlendirileceğini kaydetti.      

Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edilen kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...