İngilizce'nin ustaları

Küreselleşen dünya tüm ülkeleri birbirine bağladı ve İngilizce ortak dil haline geldi. Bu durum yazılı ve sözel çevirilerde yetkin İngilizce çevirmenlerine büyük önem kazandırdı.

Haberler 22.08.2015 - 02:23

İngilizce'nin ustaları

İletişimin, ticaretin ve hizmetlerin uluslararası hal almasıyla çevirmenlere her zamankinden daha fazla gereksinim duyuldu. İngilizcenin ortak dil haline geldiği dünyada şirketler en yetkin ve verimli kalifiye elemanları arıyor.

İş dünyasının ihtiyacı olan personelleri yetiştiren başta Nişantaşı Üniversitesi olmak üzere yüksek eğitim kurumları Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programına meslek yüksekokullarına yer veriyor. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik programında öğrenciler iş dünyasında kullanılan terim ve kavramlar öğretiliyor. Böylece öğrenciler farklı sektörlerde çeviri yapabilecek düzeye getiriliyor.

Nişantaşı Üniversitesi, Türkçe ve İngilizceyi en etkili şekilde kullanabilecek öğrenciler yetiştirirken teori ile pratiği birleştiren eğitimiyle dikkat çekiyor. Nişantaşı Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı amacını “Mezunlarımız edebi eserlerden bilimsel makalelere uzanan geniş bir yelpazedeki metinleri çevirebilecek yetkinliğe sahip olacak.” diyerek açıklıyor.

Sayfa Yükleniyor...