İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları nasıl yapılır? (İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları başladı)

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Üniversite öğrencilerine yönelik, yaz tatillerinde ek gelir sağlayabilecekleri bir program. Öğrenciler bu program ile mesleki niteliklerini geliştirebiliyor. Peki İŞKUR Sosyal Çalışma Programı nedir? İŞKUR Sosyal Çalışma Programı'na kimler başvurabilir? İŞKUR Sosyal Çalışma Programımı başvuruları ne zaman?

26.06.2019 - 10:30

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları nasıl yapılır? (İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları başladı)

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarında toplumsal fayda sağlayabilecekleri işlerde çalışabilirken aynı zamanda mesleki deneyim sahibi de olabiliyorlar. İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen program hakkında merak edilenler...

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR NEREDEN VE NE ZAMAN YAPILIR?

İŞKUR bünyesindeki Sosyal Çalışma Programı, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır.

Başvurusu devam eden programlar İŞKUR'un internet sitesinde duyurulmaktadır. Sosyal Çalışma Programı için başvurular 25 Haziran'da başlarken 28 Haziran'a kadar devam edecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?

Sosyal Çalışma Programına açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir.

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora statüsünde bulunan öğrencilerin farklı bir eğitim kurumunda lisans veya önlisans kaydının olması durumda ise yine bu programdan yararlanabiliyor.

- Vakıf üniversitesi öğrencileri ise örgün eğitim alması halinde bu programdan yararlanabilmektedir. 

- Lisans ya da yüksek lisans programı son sınıfta bulunan öğrenciler programa katılabilirken eğitim sürecinde okuldan mezun olursa öğrenci eğitimden çıkarıyor.

- Okulunu uzatan öğrencinin ise öğrencilik kaydı aktif statüde ise Sosyal Çalışma Programına başvurabiliyor. 

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMINA KİMLER KATILAMAZ?

- Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılamaz. (Fakat bunların yanısıra aktif bir lisans veya önlisans öğrenim kaydı olan kişiler katılabilir.)

- 18 yaşını doldurmamış üniversite öğrencileri katılamaz.

- Başvuru tarihinde ve programın düzenlediği tarih aralığında başka bir işte çalışan, staj yapan ve herhangi bir işyerinden kısa vadeli sigortalılık kollarından sigortalılığı bildirilen öğrenciler katılamaz.

- Başvuru tarihinde ve programın düzenlediği tarih aralığında öğrencilik kaydı aktif olmayan öğrenciler katılamaz.

- Bahar dönemi dersleri bitmeyen öğrenciler katılamaz. (Dersleri bitmiş ancak finalleri veya bütünleme sınavları bitmemiş öğrenciler katılabilir.)

- Yaz döneminde ders alan öğrenciler katılamaz.

- 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sonu itibarıyla genel akademik not ortalaması, not döküm cetvelinde (transkript) 4’lük sistemde 2’nin, YÖK’ün “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosunda 53.33’ün veya varsa üniversitelerce ayrıca belirlenen başarı puanının altında olan öğrenciler programa katılamaz.

- Bazı üniversitelerin hazırlık sınıflarında olduğu gibi not ortalaması hesaplanamayan öğrenciler için ilgili dönem itibarıyla başarısız olanlar da programa katılamaz.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfa Yükleniyor...